Camera supraveghere Dome Hikvision HiWatch HWT-T150-M28, 5MP, IR 20 m, 2.8 mm HikVision HiWatch
De ITC
Recenzii (0)
0 0 95
98,48 Lei
8 luni în urmă
Partajează:
HWT-T150-M28 este o camera de supraveghere Dome de la Hikvision din seria HiWatch ce are un senzor CMOS cu o rezolutie video de 5MP (2560 x 1944 pixeli) si o lentila fixa de 2.8 mm. Unghiul de vizualizare este de 85° (orizontala) / 63° (verticala) / 110° (diagonala). Camera are o distanta iluminator IR de maxim 20 m prin care poate surprinde imaginile si pe timp de noapte. Printre functiile speciale se enumera BLC, HLC, DWDR, Smart IR si AGC. DWDR (Digital Wide Dynamic Range) este o functie care ajuta la obtinerea unei imagini clare in conditii de iluminare inegala, cum ar fi in zonele umbrite si cauzate de lumina directa a soarelui. BLC (Back Light Compensation) ajuta la corectarea imaginii in situatiile in care subiectul este plasat impotriva unei surse de lumina, cum ar fi o fereastra, astfel incat sa se poata vedea detaliile subiectului. HLC (High Light Compensation) este o caracteristica care reduce excesul de lumina din imagine, care poate fi cauzat de farurile masinilor, reflectoare sau alte surse puternice de lumina. Iesirea video este de tipul HD analog. Camera are un corp metalic cu grad de protectie IP66 si se alimenteaza cu 12 VDC ±25%, avand un consum maxim de 4.3 W. Poate functiona in temperaturi extreme, intre -40°C si +60°C. Majoritatea camerelor de supraveghere nu contin alimentator / sursa de alimentare. Acestea se achizitioneaza separat! Te rugam sa verifici aceste aspecte cu operatorii nostri!