De ITC
Recenzii (0)
0 0 91
429 Lei
8 luni în urmă
Partajează:
HAC-HDW2241T-Z-A-27135-S2-DIP este o camera de supraveghere Dome de la Dahua, care ofera o rezolutie video de 2 megapixeli (1920 × 1080 pixeli). Lentila varifocala de 2.7-13.5 mm face posibil un unghi vizual pe diagonala de 131°~35° pentru monitorizarea si supravegherea obiectivelor. BLC (Back Light Compensation) ajuta la vizualizarea detaliilor obiectelor intunecate, iar in acelasi timp poate filtra obiectele foarte luminoase. HLC (Highlight Compensation) este o functie creata din necesitatea de a reduce intensitatea luminiilor orbitoare la care o camera poate fi supusa (faruri, reflectoare etc.). Tehnologia Wide Dynamic Range (WDR) este utilizata in camerele de supraveghere pentru a compensa problemele generate de expunere la lumina cu ajutorul software-ului avansat. Aceasta functioneaza captand 2 imagini cu expuneri la lumina diferite, creand o alta imagine clara cu balans intre lumina si intuneric. Camera dispune de un switch DIP pentru comutarea dintre tehnologiile video CVI/AHD/TVI/CVBS. Exista posibilitatea de a vizualiza imagini pe timp de noapte pana la o distanta maxima de 60 m, cu ajutorul celor 2 LED-uri IR.  Microfonul asigura securitatea audio. Gradul de protectie este garantat de standardul IP67, oferind o rezistenta importanta la intemperii (praf, poaie etc). HAC-HDW2241T-Z-A-27135-S2-DIP functioneaza la temperaturi cuprinse intre -30°C si +60°C, iar alimentarea se va face la AC 24V sau DC 12V. Majoritatea camerelor de supraveghere nu contin alimentator / sursa de alimentare. Acestea se achizitioneaza separat! Te rugam sa verifici aceste aspecte cu operatorii nostri! *Distanta DORI este calculata pe baza specificatiilor senzorului si rezultatul testelor de laborator conform EN-62676-4 care defineste criteriile pentru detectare, observare, recunoastere si identificare, simplificand alegerea camerei perfecte pentru nevoile tale.  Distanta (2.7 / 13.5 mm) Detectie:44.1 / 144.8 m Observare:17.6 / 57.9 m Recunoastere:8.8 / 28.9 m Identificare:4.4 / 14.8 m