Camera supraveghere Dome Hikvision HiWatch HWT-T150-P-28, 5 MP, IR 20 m, 2.8 mm HikVision HiWatch
De ITC
Recenzii (0)
0 0 90
81,99 Lei
8 luni în urmă
Partajează:
Camera de supraveghere HWT-T150-P-28 de la Hikvision, din seria HiWatch este echipata cu un senzor CMOS de 5 MP, care permite captarea de imagini si inregistrarea video la o rezolutie de 5 Megapixeli (2560 x 1944 pixeli). Cu o sensibilitate de 0.01 Lux la o diafragma F2.0 si functia de AGC activata, camera poate furniza imagini clare si detaliate chiar si in conditii de iluminare redusa. In plus, aceasta dispune de iluminator infrarosu, care permite vizualizarea in intuneric pana la o distanta de 20 de metri. BLC (Back Light Compensation) ajuta la corectarea si optimizarea imaginii de la expunerea insuficienta / mare a luminii. Aceasta functie imparte inregistrarea in 2 regiuni diferite, folosind o expunere diferita pentru fiecare regiune. Aceasta corecteaza regiunile din inregistrare cu o luminozitate extrem de mare sau extrem de mica, facand imaginea uniforma pentru obiectul focusat.HLC (Highlight Compensation) este o functie creata din necesitatea de a reduce intensitatea luminiilor orbitoare la care o camera poate fi supusa (faruri, reflectoare etc.). Tehnologia True WDR (Wide Dynamic Range) este utilizata in camerele de supraveghere pentru a compensa problemele generate de expunere la lumina cu ajutorul reglarii automate a vitezei shutter-ului. Aceasta functioneaza captand 2 imagini cu expuneri la lumina diferite, creand o imagine clara cu balans perfect intre lumina si intuneric. Camera de supraveghere poate functiona intr-un interval de temperatura cuprins intre -40°C si +60°C, ceea ce o face potrivita pentru utilizare in diferite conditii climatice. Pentru alimentare, camera necesita un curent continuu de 12 VDC, iar consumul de energie al camerei este de 4,3 W. Majoritatea camerelor de supraveghere nu contin alimentator / sursa de alimentare. Acestea se achizitioneaza separat! Te rugam sa verifici aceste aspecte cu operatorii nostri!